Güneş otomatik MPPT şarj DC ups ve aşağı güç kaynağı LT8490 lityum pil 75 V/20A

Solar Automatic MPPT Charger DC DC Ups And Down Power Supply LT8490 Lithium Battery 75V 20A
  • Satıcı BETTERSHENGSUN SHENGSUN Store
  • Liste Fiyatı US $98.00piece
  • Senin Fiyatin US $98.00piece
  • Gönderim Ücretsiz Kargo
  • Kazanıyorsun US $0.00piece0% off
  • Derecelendirmeler 0.0 (0)

Ürün özellikleri

Test14
test44
Marka AdıBETTERSHENGSUN
is_customizedEvet

Ürün Açıklaması

varsayılan 28.4 V şarj gerilimi değeri, şarj gerilimi unutmayın, doğumdan sonra set olacak, veya zaten gibi nasıl kullanılacağını bilmek.
ana parametreleri:
giriş gerilimi 10-75 V bölünmüş pil kurulu ve DC güç kaynağı iki yolu, kısa kap anahtarı aracılığıyla.
giriş akımı iç kontrol, maksimum 20A.
çıkış gerilimi 3.6-72 V, çıkış akımı ayarlanabilir 0.5-20A
İsteğe bağlı yapılandırma: * müşteri tarafından teyit edilmelidir
pil tipi: şarj yöntemleri iki tür için kurşun-asit pil ve lityum pil, anahtarlama yoluyla kısa kap, kısa devre lityum pil olduğunu.
sıcaklık telafisi modu şarj: varsayılan sıcaklık tazminat, harici sıcaklık dayanımı algılama sıcaklık için gerek, sıcaklık direnci kesilecek sonra arıza şarj edilemez.
İki yönlü güç kaynağı modu: varsayılan pil kurulu ve DC güç kaynağı, pil için iki isteğe bağlı güç kaynağı kurulu, paralel düzeni idealdir diyot, 2 paralel pil kurulu kaybını azaltabilir. paralel direnç 1.5-3 ohm olduğunu.
pil kurulu parametreleri: varsayılan pil kurulu parametre 16-72 V olduğunu, maksimum akım 20A, ve parametreleri dışında bu MPPT maksimizasyonu garanti vermez. gerçek parametre yapılandırma ihtiyacı karmaşık hesaplama, ve aralığını MPPT gerilim ve akım değerinin doğruluğunu etkiler. örneğin, maksimum akım 20A, ama maksimum fazla 10A fiili kullanım, sonra geçerli 10A için daha iyi doğruluk elde etmek mümkün olacaktır. eğer sık sık yerini olmayacak pili kurulu kullanın, bilgilendirmek için tavsiye belirli parametreler, modül parametreleri yapılandırma, en iyi sonuçları elde etmek için.
şarj süresi sınırı: DC güç girişi işlevi yalnızca geçerli olduğunu çalışır, ve varsayılan hiçbir ücret zaman sınırı vardır. bir doğrudan yük üzerinde pil şarj süresi sınırı bir gerektirmez.
koruma fonksiyonu:
1, giriş ve çıkış sigortalar kazara bağlantı ve diğer arızaları önlemek.
2, çıkış kısa devre koruması
3, aşırı sıcaklık fan, aşırı sıcaklık koruma 95 derece
dikkat gerektiren konularda & #65306;
1, pil kurulu giriş ve DC güç girişi bağlı olmayacaktır, DC güç kaynağı aküye bağlı olmayacaktır kurulu giriş portu
2, giriş ve çıkış ters yasaktır, aksi takdirde yakar sigorta ve hatta modülleri
3, yüksek sıcaklık ortamında altında ve yüksek akım diferansiyel basınç ortamında derating gerekir!
4, MPPT etkili olduğunu sadece şarj olduğunda güç giriş gücü büyüktür, aksi takdirde maksimum enerji kullanım oranı olamaz ulaştı! örneğin: pil kurulu maksimum güç 450 W, ama set şarj gücü 28.4 V * 10A, olursa olsun nasıl MPPT ayarları çıkış gücü elde edemiyoruz, sadece büyük at sepeti gibi.
önemli işletim talimatları: (uygunsuz ayarı, abartma tehlikesi)
nedeniyle varlığı pil düşük gerilim koruma fonksiyonu, modül girişine bağlı güç, eğer çıkış yüksüz pil arıza düşünüyorum, ve orada hiçbir çıkış gerilimi, daha sonra çıkış gerilimini ayarlamak için nasıl? burada referans için bir kaç yöntemleri vardır.
1, sahibini bilgilendirmek (mesaj ya da kişiyi almak) akü şarj gerilimi ve akım, set olacak sevkiyat öncesi, el kullanılır. bu en kolay yoludur! (özellikle şarj gerilimi daha karmaşıktır)
2, kurşun-asit akü şarj gerilimi ayar yöntemi, giriş gücü, şu anda çıkış 0 olduğunu, ve gösterge yanıp. çıkış 12 V pil veya güç kaynağı erişmek olacak, hemen sonra kırmak, olmak olacak bu anda istikrarlı bir çıkış gerilimi, bir 3-10 ohm yük çıktı, çıkış gerilimi artmış olacak, şu anda dikkat değer çıkışı ayarları olduğunu. daha sonra çıkış voltajını ayarlamak potansiyometre ayarlamak istediğiniz kadar gerilim.
3, lityum pil şarj gerilimi ayarı yöntemi: giriş gücü, şu anda çıkış 0 olduğunu, ve gösterge yanıp. batarya veya güç 12 V çıkış erişim, ve sonra hemen kesmek, olmak olacak bu anda istikrarlı bir çıkış gerilimi değeri, dikkat akım değeri çıkış set değeri. daha sonra çıkış voltajını ayarlamak potansiyometre ayarlamak istediğiniz kadar gerilim.
maksimum şarj akımı düzenleme: gerilim ayarlayın, düşük direnç yük direnci veya yetersiz güç kaynağı pil, çıkış akımını artırmak için saat yönünde.
önemli talimatlar kullanın
1, nedenidir modülü dolmuyor
pil düşük gerilim tamamlanmış şarj pil hatam vardır, şarj süresi zaman aşımı (bu işlevi varsa) geçersiz pil sıcaklık (bu işlevi varsa)
2, başarısızlık göstergesi yanıp nedeni: pil düşük gerilim, geçersiz sıcaklık, şarj süresi zaman dışarı
3, durum göstergesi: 3.5 saniye kısa flaş kez hata sinyal için, 3.5 saniye yavaş flaş kez normal şarj, her zaman parlak tamamlandı şarj veya sabit voltaj şarj için.
4, sahne şarj açıklama:
sahne 0: şarj damlama, şarj 20-30% ile maksimum şarj akımı kadar akü gerilimi daha yüksek 70% of set şarj gerilim.
aşama 1: sabit akım şarj, maksimum şarj akım kadar pil şarj gerilim şarj gerilimi set of 98% daha yüksektir.
aşama 2: sabit gerilim, şarj gerilimi şarj şarj akımı kadar aşağıda C/10.
aşama 3: sabit gerilim azaltma, 2 aşamalı şarj tamamlandıktan sonra şarj gerilimi 95% azalır (95% değişim), gerçek şarj pil gerilimi daha büyük gerilim şarj için, dur, kadar pil voltajı daha düşük 95% veya daha büyük şarj akımı değeri C/5.
sahne 0-3 kurşun-asit pil şarj için uygundur, ve sahne 0-2 lityum pil şarj için uygundur.
bir şarj çözümü için bir açıklama altında iki denklemler denklemi
belirli koşullar altında, gibi aydınlatma, sıcaklık ve diğer faktörler, pilin kurulu paralel direnç dikkate almadan, bu gerilim pil plaka varsayılır eşdeğerdir U ve direnç R kaynağı Vmax, seri olarak bağlanmış (eşdeğer ya da değil olup olmadığını, sadece temeli olarak test MPPT)
çıkış gücü Pout ve çıkış akımı Içıkış
yani Po = Io (U-Io * R)
=-Io ^ 2 * R + U * Io
daha sonra, zaman Io = U/2R, Po maksimum değeri vardır.
Ben testi yapmak, gerçek Io değeri sadece 0.2-0.3A farklı teorik değer (fark değeri tarafından getirilir giriş ve çıkış gerilimi ve akım test doğruluk, ve ayrıca bazı optimizasyon uzay vardır.
ve U ve R, aynı kalır tek bir denklem çözme eşdeğerdir iki derece.
aşağıdaki test dalga başlangıçtan sonra:
sarı giriş gerilim dalga olduğunu, yeşil endüktans gerilim dalga olduğunu.
giriş gerilimi 35 V, daha sonra bir döngüsü sonra başlatılır anahtarı açıldığında, ve sonra 2 bozuklukları yürütülen. maksimum power point çalışmak için hesaplanır stabil giriş gerilimi 18 V.

Benzer ürünler